Bituumerullmaterjalide ajalugu

Lühidalt bituumenrullmaterjalide ajaloost 

Pildid / Lühidalt_bituumenrullmaterjalide_ajaloostBituumenrullmaterjalide tööstuslik tootmine sai alguse juba 19 sajandi lõpus, kui suuremad katusefirmad alustasid enda tarbeks katusekatete tootmist. Tolleaegne katusekate oli liiva puistega mõlemalt poolt kaetud tõrvapapp ning teatud tugevuse ja veepidavuse saavutamiseks paigaldadi seda sulatatud tõrvaga 4-5 kihiliselt. Nende materjalide eluiga oli suhteliselt lühike ning sellised katused vajasid mõne aasta möödumisel kas osalist või täieliku remonti.

Mitmekihilise katusekatte paigaldamine oli must ja aeganõudev töö,mille kvaliteedi määrasid tihtipeale madala Pildid / Lühidalt_bituumenrullmaterjalide_ajaloost1kvalifikatsioonigakatusetööliste oskused ja kogemused. Kuna katuseehituses puudusid ühtsed normid oli lõpptulemus igal katusel erinev.

Pildid / Lühidalt_bituumenrullmaterjalide_ajaloost3
Kaasaegsete modifitseeritud bituumenmaterjalide tootmist alustati möödunud sajandi keskpaigast.
Alguses olid need APP-bituumenmaterjalid ning juba 60-date alguses alustasid paljud tehased ka SBS-bituumenmaterjalide tootmist.

 

 

 Uued materjalid on mõeldud kasutamiseks ühe- või kahekihilise katusekattena ning sellest tulenevalt on mitmeid kordi tugevamad ja vastupidavamad kui mitmekihilised tõrvapapist katusekattedKatusekatete paigaldus toimub tänapäeval kindlate  ehitusnormide järgi, millega tagatakse kvaliteetne lahendus igale katusele, arvestades selle iseärasusi.

Pildid / Lühidalt_bituumenrullmaterjalide_ajaloost4