SBS bituummaterjalid

Modifitseeritud bituumen on katusematerjali tähtsaim veekindla kihi moodustav komponent. Sellega immutatud ja mõlemalt poolt ühtlase kihiga kaetud tugikangas moodustavad homogeense katusekatte.
Bituumenis kasutatavad modifikaatorid tagavad katusematerjalide tehniliste näitajate püsiva kvaliteedi ning tõstavad nende vastupidavust keskkonna mõjudele. Vastavalt bituumenis sisalduvatele polümeersetele lisanditele jaotatakse bitumeenmaterjalid SBS- ja APP-materjalideks. Mõlemat tüüpi materjalid sobivad katuste katteks uusehitustel ja vanade katuste renoveerimisel.

UV-kaitse moodustab kiltkivipuiste kiht. Puiste värvi on võimalik tellida mitmes värvitoonis. 
Kahekihilistes katusekattesüsteemides alusmaterjalil ja hüdroisolatsioonimaterjalidel on pealmiseks kihiks PE-kile või liivapuiste.

Katusematerjali tugevuse määrab tugikangas. 
Katusekatte nii keevitus meetodil paigaldamisel kui ka mehaanilisel kinnitamisel spetsiaalsete tüüblite või kruvidega peaks eelistama tugeva ja mädanemiskindla mittekootud polüesterkiudkangaga armeeritud materjale.
Mida suurem on tugikanga pinnamass (norm. 140-200 g/m2), seda tugevam on katusekate.
Suurendatud koormustega katustel peaks kasutama tugevamat kuni 250g/m2 mittekootud polüesterkiudtugikangaga armeeritud materjale.
Klaaskiudtugikangaga armeeritud katusematerjalid on tunduvalt nõrgemad ning leiavad kasutamist teatud tüüpi lamekatuste remondiks.

Materjali alumine kaitsekiht on tavaliselt õhuke PE-kile või liivapuiste, mis kaitseb rullmaterjali kokku kleepumisest ning võimaldab katusematerjali kiiremat lahti rullimist paigaldamisel. Tavaliselt kasutavad tootjad logoga tähistatud kaitsekilet, mis paigaldamisel gaasipõletiga ära sulab ning sellega on tagatud kuumutatud bituumeni tugev nakkuvus aluskihiga.